HAKKIMDA

İngiltere’de doğdum, Almanya’da büyüdüm, TED Ankara Koleji’nde orta öğrenimimi bitirdim. Hacettepe Mütercim-Tercümanlık (Çeviribilim) bölümünün ilk  mezunlarındanım. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme İhtisas programını bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde pedagojik formasyonunu, ICF International Coaching onaylı Erickson Koçluk Sertifika Programını İrlanda üzerinden tamamladım. Çağdaş Drama Derneği’nin Yaratıcı Drama eğitmenlik programında çalışmalarım halen devam etmektedir.

Bir öğretmen olarak yaşları ne olursa olsun masalların ve şarkıların öğrencileri ne kadar etkilediğini görünce, derslerimde kullandığım masalları hem Türkçe hem de İngilizce olarak derledim; şarkılarını besteledim ve seslendirdim. Bu çalışmalarımı ilk olarak Doğan Egmont yayın grubu tarafından Müzikli Dünya Masalları I ve II; daha sonra da Kelime Yayınları yayın grubu tarafından Müzikli Masal Sepeti I, II ve III olarak basılan kitaplarda derledim.  Büyük bir heyecanla sürdürdüğüm “Masal Sepeti” adlı iki dilli masal anlatımı projemde önceliğim İstanbul olmak üzere 2009 yılından bu yana özel okulları ve devlet okullarını geziyor,  öğrencilere okumayı, müziği ve İngilizceyi sevdirmek adına masalları İngilizce ve Türkçe olarak çeşitli görseller ve şarkılarla anlatıyorum.

Özel okulların yanı sıra MEB’in Yazarlar Okullarda projesi kapsamında Bahçelievler, Bakırköy, Tuzla Belediyelerinde, Beyoğlu Belediyesine bağlı Turabibaba Kütüphanesinde, hatta K.K.T.C ve Montreal/ Kanada ‘da masal anlatımlarımı birçok öğrenciyle paylaşma fırsatım oldu.

2009 yılından bu yana keyifle paylaştığım Müzikli masal anlatımlarıma, 2020’de on line ve yüz yüze  çeşitli okullarda çift dilli olarak bu sayfalarda gezinirken bilgilerine rastlayacağınız bir dizi etkinlikler ekledim.

Tüm çalışmalarımı sizlerle paylaşmak için can atıyor, nicelerini sizlere birlikte zenginleştireceğimiz için şimdiden sabırsızlanıyorum.

Öğrenmeye ve öğretmeye olan tutkum halen devam ediyor…